> Knjižnica
Mladi knjižničari naše škole autori su nekih novih priča...

Mladi knjižničari dobili su zadatak na temelju pet zadanih pojmova osmisliti i napisati kratku priču. Najbolju priču napisala je učenica 4. razreda Iva Tomljenović. Njezinu priču donosimo u nastavku.

Božićni poklon

Bili jednom brat i sestra koji su jako htjeli macu. Uvijek su govorili da žele baš sijamsku macu. Ona im je bila najljepša.

Vani je bilo puno snijega i bilo je jako zima. Pala je noć i svi su otišli spavati. Ujutro su se svi probudili i išli su vani na snijeg. Brat Dario i sestra Sara su se skijali. Mama i tata su rekli da će morati ići u kupovinu jer moraju spremiti večeru.

Bližilo se vrijeme Božića. Svi su bili na okupu. Na Badnjak su svi zajedno večerali i otišli na spavanje. Dario i Sara su prije spavanja pričali o macama.

Došao je Božić, vrijeme darivanja. Dario i Sara su iskočili iz kreveta i otišli vidjeti što ih čeka ispod bora. Kad su otvorili poklon imali su što vidjeti. Bila je to maca i to baš onakva kakvu su oboje htjeli. Tako da je ovaj Božić za njih bio vrlo sretan i lijep.

Iva Tomljenović,

učenica 4. razreda OŠ Karlobag