Autor: Anamarija Antić, 5. 11. 2013.

Jučer smo proslavili Dan škole, općine i župe te smo ga obilježili svečanom priredbom u školskoj dvorani.

Učenici i učitelji naše škole jučer su svečano obilježili svoj dan. Na priredbi koju su pripremili vrijedni učenici sa svojim učiteljicama Sanjom Dasović, Marijom Frković, Višnjom Ilić i Vericom Jelinić bilo je plesa, pjesme, recitacija i igrokaza. U veselom raspoloženju i uz puno uzvanika, roditelja, baki, djedova i dragih gostiju proslavili smo još jedan dan škole.

U sklopu obilježavanja 300 godina izgradnje Kapucinskog samostana u Karlobagu škola je na dar od akademskog slikara gosp. Sergija Mihića dobila mozaik sa likom Šime Starčevića (1784. – 1859.). On je poznat po tome što je napisao prvu hrvatsku gramatiku na hrvatskom jeziku. Mozaik je postavljen na nekadašnji prozor na zapadnom dijelu škole te sada upotpunjuje vrijednost i ljepotu školske zgrade koja je najprepoznatljiviji kulturno-povijesni spomenik u Karlobagu.

Slike pogledajte u foto galeriji.