Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja - Dan ružičastih majica 24. 2. 2021.

Autor: Ana-Maria Devčić, 25. 2. 2021.

Dan ružičastih majica najpoznatiji je program prevencije vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj u kojem sudjeluje više od dva milijuna sudionika. 2017. godine od strane hrvatskog Sabora proglašen je kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja na prijedlog Centra za edukaciju i prevenciju nasilja.

Dan ružičastih majica obilježili su učenici i učitelji naše škole prigodnim predavanjima, izradom plakata i ružičastim majicama kojima su odaslali glasnu poruku protiv bilo kakvog oblika vršnjačkog nasilja.

Kako su naši učenici obilježili Dan ružičastih majica možete pogledati u foto galeriji.