Zola-World projekt

Autor: Anamarija Antić, 28. 9. 2015.

Naša se škola uključila u međunarodni projekt pod nazivom „Zola-World“ koji je pokrenuo madridski profesor Juan Manuel Bailón.

Profesor fizike gosp. Bailon će u sklopu projekta biciklom obići svijet predstavljajući svoju školu iz Madrida i upoznajući dvadeset škola u Europi, Aziji, Americi i Australiji. Na tom putu stigao je i u OŠ Karlobag gdje su ga učenici i kolege dočekali s radoznalošću i veseljem.

Projekt sadrži dvije faze: u prvoj fazi su učenici naše škole snimili video u kojem su predstavili svoju domovinu, svoje mjesto i školu, a u drugoj fazi su se povezali sa svojim vršnjacima u Madridu preko skypea. U direktnom razgovoru sa vršnjacima iz Španjolske upoznali su školski sustav Španjolske, razgovaralo se o običajima i zanimljivostima Hrvatske i Španjolske te su učenici iz obje države pokazali da ni jezična barijera kao ni velika udaljenost ne predstavlja nikakvu prepreku.