Terenska nastava - Baške Oštarije

Autor: Ana-Maria Devčić, 24. 10. 2019.

Dana 23. listopada učenici OŠ Karlobag, zajedno sa svojim učiteljima, odradili su terensku nastavu u Baškim Oštarijama.U suradnji s UŠP Gospić pošumljavali su teren sadnicama mladog bora te na taj način doprinijeli očuvanju prirode i zaštiti okoliša. Osim samog pošumljavanja, u kojem su učenici zbilja uživali jer je svatko dobio svoju sadnicu koju je zasadio, uživali su i u šetnji dijelom poučne ceste - Terezijane te poslušali poučno predavanje djelatnica Parka prirode Velebit koje su učenike upoznale sa zanimljivim činjenicama o Velebitu. Terensku su nastavu učenici završili ukusnim ručkom kojim nas je počastio hostel Baške Ošarije nakon čega su se, umorni i zadovoljni, uputili prema Karlobagu.