Projekt: Pozdrav jeseni i zdrava prehrana

Autor: Anamarija Antić, 25. 9. 2013.

Učenici nižih razreda naše škole sa svojim učiteljicama Vericom Jelinić i Višnjom Ilić odradili su svoj mini projekt kojim su zaželjeli dobrodošlicu jeseni.

Petak su imali likovnu radionicu „U voćnjaku“ gdje su učenici od 1. do 4. razreda od novinskog papira izrađivali stabla s plodovima jeseni. Svoj uradak izložili su u školskom hodniku.

Cilj radionice bio je ekološka tema uporabe starog papira u svrhu ponovnog korištenja, što je ujedno i dio programa rada Eko-škole.

Sam početak jeseni, 23. rujna bio je namijenjen zdravoj prehrani. Učenici su uz pomoć učiteljica i školske kuharice pripremili obrok od sezonskog povrća iz vrtova svojih roditelja i baka i ispekli su savijaču od ličkih šljiva. Žeđ su gasili limunadom od domaćih limuna.

Projekt pripremanja i kuhanja zdravog obroka od povrća bio je namijenjen za sve učenike koji se hrane u školskoj kuhinji.

Uz to učenici nižih razreda imali su priliku naučiti kako se postavlja stol za jelo, te kako primijeniti bon ton tijekom jela.

Da sve bude u duhu planiranog nastavnog dana, predmeti vjeronauk i engleski jezik su se također uklopili i integrirani nastavni dan pa se je vjeroučiteljica Snježana Gusić s učenicima prije jela pomolila a učiteljica Marija Frković piramidu zdrave prehrane je odradila na engleskom jeziku.

Cijeli tijek projekta i integriranog dana pratila je pedagoginja Anamarija Antić. Sa zadovoljstvom je sve fotografirala a nije ni krila svoje oduševljenje aktivnošću učenika i učiteljica.

Tekst pripremile: Verica Jelinić i Višnja Ilić

Slike pogledajte u foto-galeriji.