Obilježeni Svjetski dan voda te Svjetski dan šuma

Autor: Danijel Gregov, 23. 3. 2017.

Zahvaljujući izvanrednom gostoprimstvu i profesionalnosti djelatnika Nacionalnog parka Plitvička jezera, jučer su naši učenici na nezaboravan način obilježili navedene dane, kao i dan Eko-škole Karlobag, i to terenskom nastavom na Plitvicama. Uprava Parka omogućila je besplatan posjet, koji je započeo u Znanstveno-stručnom centru "Dr. Ivo Pevalek", gdje su gospođa Maja Vurnek, dipl.ing.bio., te njezine kolegice osmislile program prezentacija i radionica. Učenici su tu naučili mnogo o samom Nacionalnom parku, eko-sustavima, bioraznolikosti, staništima, flori, fauni te čuvenoj sedri Plitvičkih jezera. Na koncu su posjetili i laboratorije Centra, gdje se vrše brojne analize i praćenja kojima se osigurava zaštita i očuvanje samoga Parka. Više u foto-galeriji.