Utrka mira - Peace Run 2017.

Autor: Danijel Gregov, 28. 9. 2017.

Naša škola bila je domaćin „Utrke mira“ - važne svjetske manifestacije koja se održava svake godine i za cilj ima promociju međunarodnog prijateljstva i razumijevanja. Trkači putujući kroz više od 100 zemalja svijeta nose upaljenu baklju čiji plamen simbolizira ljudsku težnju za životom u harmoniji te ju predaju iz ruke u ruku stanovnicima tisuća mjesnih zajednica kroz koje prolaze. Posjet našoj školi odvijao se je uz razgovor, igru i pjesmu te prigodne likovne radove naših učenika. Osnovna tema programa je mir i skladan suživot, jer skladan suživot različitosti je tema koja i inače predstavlja osnovni motiv ove manifestacije te je aktualna u svim državama u kojima se održava. Učenici i djelatnici škole bili su oduševljeni samom idejom, gostima te primjerenim programom, uključivši se trčanjem na koncu programa, čime su uz najbolje želje ispraćeni gosti u nastavak njihove misije. Više u foto-galeriji.