Škole za Afriku - Obiteljski dan

Autor: Danijel Gregov, 19. 5. 2017.

Na današnji dan postignut je ogroman uspjeh te naša škola i čitav Karlobag imaju mnogo razloga za ponos, jer su svi pokazali veliko i humano srce u brizi za one najpotrebitije. Naime, ovogodišnji školski Obiteljski dan dobio je jednu posve različitu formu - pomagajući školama u Africi pomoći afričkoj djeci kako bi imala sretno djetinjstvo te stekla što je bolje moguće obrazovanje - put za bolji život....

Uključivši se u velik međunarodni UNICEF-ov projekt "Škole za Afriku", za njegov uspjeh su naša škola i djeca u Africi trebali angažman mnogih, i dobili su ga, i to daleko preko očekivanja. Ideja da se organizira humanitarna prodaja stvari koje su djeca donirala u tu svhu mogla se realizirati samo uz veliku želju za pomaganjem drugim ljudima, odricanjem od osobnih stvari te na koncu novčanom donacijom. Stoga veliko i neizmjerno hvala našim učenicima na donacijama, potpori njihovih roditelja, dječjem vrtiću koji se značajnom donacijom igračaka uključio u projekt; potom djelatnicima policijske postaje te mnogim drugim karlobažanima i prolaznicima koji su prepoznali vrijednost ovog projekta. Uspjeh je zato jedino zajednički.  Sakupljena sredstva su tolika da bi ih priželjkivala bilo koja velika gradska sredina, ili škola koja broji na desetke razrednih odjela pojedinačno velikih kao čitava naša škola. U skladu s uzrečicom da je čovjek bogat onoliko koliko daje, danas se u Karlobagu pokazalo uistinu mnogo ljudi bogatih ljudskošću. Više u foto-galeriji.