Osnovna škola Karlobag

Dan planeta Zemlje

Autor: Danijel Gregov, 25. 4. 2017.

Proslava međunarodnog Dana planeta Zemlje uvedena je 1970. godine, nakon što su organizirani prvi masovni prosvjedi zbog porasta globalnog onečišćenja. Ciljevi ovoga dana su podizenje ekološke svijesti te stvaranje održivog ekosustava na Zemlji za buduće generacije. Ove se godine taj dan  obilježava u više od 190 zemalja svijeta, s jedinstvenom porukom: zaštitimo prirodne resurse kroz ekološko opismenjavanje. Tako su danas su i učenici naše škole radno obilježili Dan planeta Zemlje. Učenici razredne nastave pod vodstvom učiteljica Vericom Jelinić te Višnjom Ilić, proveli su dan u integriranom tipu nastave, gdje su ekološke poruke obrađene kroz sve nastavne predmete. Na koncu su učenici sami izradili likovne radove na temu odgovornog odnosa prema otpadu te čuvanju našeg jedinog planeta kojeg imamo i na kojem živimo. Njihove uratke možete pogledati u foto-galeriji.

KORISNI DOKUMENTI
Ispis statistike od 1. 5. 2013.

CMS za škole logo
Osnovna škola Karlobag / V. Nazora 11, HR-53288 Karlobag / os-karlobag.skole.hr / ured@os-karlobag.skole.hr