Dan Eko-škole Karlobag obilježen razgledavanjem ljepota NP Plitvičkih jezera

Autor: Danijel Gregov, 23. 3. 2017.

Jučer su učenici i djelatnici naše škole obilježili dan Eko-škole Karlobag obilaskom ljepota Plitvičkih jezera. Tijekom višesatnog obilaska, popraćenog ugodnim vremenom, učenici su uz stručno vodstvo biologinja iz Znanstveno-stručnog centra "Dr. Ivo Pevalek", upoznali najvažnije značajke flore, faune te geomorfoloških procesa karakterističnih za Plitvička jezera. Sve skupa je bilo popraćeno i mnoštvom drugih intersantnih detalja i primjera iz prošlosti ili pak svakodnevnog rada. Učenici su tako obišli najvažnije vidikovce, slapove i jezera, no također su uživali i na izletištu te vožnji brodom po najvećem jezeru Kozjak, kupnji suvenira i fotografiranju veduta ili pak pojedinačnih životinja. Za pruženo obrazovanje i nezaboravan doživljaj kojeg su priuštili našim učenicima, još jednom se mnogo zahvaljemo Upravi, gđi. Maji Vurnek te ostalim djelatnicima Parka koji su nam to omogućili. Više u foto-galeriji.