Prezentacija slikovnica Hrvatskih voda

Autor: Danijel Gregov, 20. 10. 2016.

Danas su našu školu posjetile djelatnice Hrvatskih voda, gospođa Iva Šutić, te Marija Vizner, autorica i prezentatorica triju slikovnica na temu poplava, zagađenja te čuvanja voda općenito. Autorica je koristila lik neretvanske  kornjače - Hrvoja, koji djecu vodi kroz priču o nastanku vode, njezinoj važnosti za sav živući svijet, te pravilnom odnosu prema njoj. Prezentacija je bila namijenjena svim našim učenicima razredne nastave, 17-oro njih, a koji su s velikim interesom i aktivnošću popratili prezentaciju. Prezentacija je bila vrlo poučna, izvrsno osmišljena i primjerena uzrastu djece. Na koncu su svi dobili po jedan primjerak slikovnice te se fotografirali pored lika kornjače Hrvoja. Školska knjižnica je pak dobila na poklon više trodijelnih kompleta tih slikovnica, a koje će se kasnije aktivno koristiti u nastavnom radu u okviru djelatnosti Eko-škole. Izrazito smo zahvalni djelatnicama Hrvatskih voda na njihovom trudu dolaska u Karlobag, poklonjenim vrijednim slikovnicama te pruženom nezaboravnom doživljaju za naše učenike. Više u foto-galeriji.