Terenska nastava učenika naše škole

Autor: Danijel Gregov, 27. 5. 2016.

U sklopu ovogodišnje terenske nastave naši učenici nastavili su upoznavati bogatstva Ličko-senjske županije posjetom Pećinskom parku Grabovača te Muzeju Like u Gospiću.

U utorak, 24. svibnja, učenici naše škole sudjelovali su na terenskoj nastavi u Perušiću i Gospiću. Učenici od IV. do VIII. razreda najprije su posjetili Pećinski park Grabovača, odnosno pećinu Samograd. Uz stručno vodstvo, tu su se na licu mjesta mogli uvjeriti u procese formiranja i promjene krša, specifičnosti i bogatstva vapnenačkog reljefa, te na primjeru pećine Samograd u speleološke fenomene koji se tu javljaju. Učenici su s jednakim interesom popratili i brojne kulturno-povijesne zanimljivosti vezane uz prošlost pećine. Za to vrijeme, učenici od I. do III. razreda otišli su u posjet Osnovnoj školi Perušić, gdje su nakon ugodne dobrodošlice upoznali prostore, opremu te dio učenika i djelatnika te škole. Poslije toga uputili smo se u Muzej Like u Gospiću. Tu smo uz stručno vodstvo upoznati s prošlošću muzeja i muzejske zgrade, a potom i s postavama  iz doba prapovijesti, samostalnosti lokalnog plemena Japoda, antike, srednjeg vijeka, turskog doba te vremena pod dinastijom Habsburgovaca. Također, upoznati smo i s etnografskim te galerijskim dijelom Muzeja gdje se prezentiraju djela različitih umjetnika, napose onih podrijetlom iz Like, među kojima ima i onih najpoznatijih poput Ede Murtića i Julija Knifera. Više o terenskoj nastavi možete pogledati u foto-galeriji.