Obilježavanje Europskog tjedna

Autor: Danijel Gregov, 9. 5. 2016.

I ove se godine u našoj školi uz velik angažman marljivih učiteljica i učenika obilježio Dan Europe, odnosno Europski tjedan. Stjecalo se nova znanja, komentiralo i prosuđivalo, te na koncu i izradilo prigodne plakate.

Tijekom obilježavanja Europskog tjedna organizirale su se edukativne i zabavne aktivnosti s ciljem informiranja učenika o temeljnim činjenicama o Europskoj uniji, različitim aspektima članstva pojedine države, te podizanja svijesti o kulturološkoj raznolikosti i bogatstvu europske zajednice naroda. Tako su učenici IV. razreda s učiteljicom Višnjom Ilić izradili plakat s temeljnim činjenicama o Europskoj uniji te osnovnim informacijama o svakoj državi članici. Učenici predmetne nastave su s učiteljicom Hrvatskog jezika Andreom Lončarić proučili više javnih dokumenata i brošura izdanih od strane središnjih institucija Europske unije, koristeći se Internetom proučili su položaj Republike Hrvatske unutar Unije te su izradili plakat na teme Dana Europe, Europskog tjedna, nastanka Europske unije i pristupanja Republike Hrvatske Uniji. S učiteljicom Ivanom Šarlijom učenici su zasebno u sklopu nastave Geografije i Povijesti obradili europske teme s geografskog, kulturnog, političko-pravnog te ekonomskog aspekta. Više o obilježavanju u foto-galeriji.