Dan planeta Zemlje

Autor: Danijel Gregov, 26. 4. 2016.

Dan planeta Zemlje učenici 1. i 3. razreda s učiteljicom Vericom Jelinić proveli su kao integrirani dan u nastavi. Tema dana bila je - "Mislim zeleno". Prema toj temi provedena je nastava Hrvatskog jezika, Matematike, Likovne kulture, Tjelesne i zdravstvene kulture te Sata razrednika. Tako je osmišljen sat Hrvatskog jezika uz pisani sastavak za učenike 3. razreda, dok su učenici 1. razreda učili uz izreke o ekologiji ; sat Matematike prošao je uz moto "Računam zeleno", dok je sat Likovne kulture odrađen uz dizajniranje plakata povodom Dana planeta Zemlje. Na satu Tjelesne i zdravstvene kulture za učenike je organiziran boravak na otvorenom, uz uživanje i igre u prirodi. Završni dio integriranog dana, tj. Sat razrednika obilježen je radnom akcijom čišćenja kod spomenika Šime Starčevića, a u sklopu "Zelene čistke 2016.". Učenici 2. i 4. razreda su zajedno s učiteljicom Višnjom Ilić na satu Likovne kulture izradili spremnik za plastične boce. Učenici pak 6. i 7. razreda su zajedno s predmetnom učiteljicom Ledom Tomulić pokazali veliku vještinu i znanje pri izradi plakatana temu "Čuvajmo okoliš". Učenici su pokazali velik interes u radu i zadovoljstvo postignutim rezultatima. Više o samom obilježavanju Dana planeta Zemlje možete pronaći u fotogaleriji.