Obilježen Dan eko-škole

Autor: Anamarija Antić, 21. 3. 2016.

Povodom obilježavanja Dana eko-škole učenici su pošumljavali na lokaciji Šušanj, nedaleko od Karlobaga.

Ovogodišnji Dan eko-škole proslavljen je radno. Naime, uz već stalnu suradnju sa Upravom šuma Gospić i Šumarijom Karlobag koordinatorica eko-škole Verica Jelinić je organizirala eko-akciju. U tome su najveći doprinos dali djelatnici Uprave šuma Mandica Dasović, ing. šumarstva i Hrvoje Mažuran, ing. šumarstva iz Šumarije Karlobag.

Na navedenoj lokaciji učenici su uz stručno vodstvo djelatnika Šumarije obišli jedan dio šume crnog bora gdje su upoznati s vrijednošću šume za život, kao i o potrebi njenog čuvanja u korist očuvanja prirode.

Nakon toga pošumljavalo se na obližnjoj lokaciji sadnicama crnog bora što je za učenike bilo vrlo zanimljivo, pokazali su veliki interes za cijelu akciju, a pojedini učenici su također iskazali želju za školovanjem za šumarskog inženjera.

Pripremila: Verica Jelinić