Svjetski dan kravate

Autor: Anamarija Antić, 16. 10. 2015.

Učenici naše škole su danas prigodno obilježili hrvatski i svjetski Dan kravate.

Academia Cravatica utemeljena je 1997. godine s misijom promicanja kravate kao dijela hrvatske, europske i svjetske kulturne baštine te posebnog medija komunikacije.

Kravata je jedini hrvatski simbol univerzalno poznat i cijenjen, a istodobno prepoznatljiv i priznat kao hrvatski simbol. Hrvatsko podrijetlo kravate, utemeljeno na povijesnim, etnološkim i lingvističkim činjenicama, potvrđuju svjetske enciklopedije i drugi znanstveni izvori.

Svi učenici kao i učiteljice danas su oko vrata nosili kravatu, a učenici 1. i 3. razreda su učili o porijeklu kravate, vježbali zavezati kravatu te su uz pomoć svoje učiteljice Verice Jelinić izradili veliku kravatu koju su objesili na pročelje Škole.

Tako su na zanimljiv način naučili nešto novo, ali i na svoj način uveličali hrvatski i svjetski Dan kravate koji se obilježava 18. listopada.

Pripremila: Verica Jelinić