„Škola u šumi, šuma u školi“

Autor: Anamarija Antić, 9. 12. 2014.

Učenici nižih razreda izrađivali su božićne vijence u sklopu radionice Hrvatskih šuma.

"Hrvatske šume" d.o.o. pokrenule su projekt pod nazivom "Škola u šumi, šuma u školi" koji je dobio suglasnost za provođenje od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Agencije za odgoj i obrazovanje.

U sklopu tog projekta, namijenjenog osnovnim školama, učenicima se želi na interdisciplinaran način približiti šumu, život u šumi i važnost gospodarenja šumama, a kroz to i posao šumara te naglasiti njegovu važnost u održavanju stabilnih šumskih ekosustava.

Sukladno prethodno navedenom, našu je školu, u petak, 5.prosinca, posjetila gđa Mandica Dasović iz Uprave šuma Gospić, koja je s učenicima razredne nastave i s njihovim učiteljicama, Višnjom Ilić i Vericom Jelinić, pripremila i odradila zanimljivu radionicu. Učenici su izrađivali adventske vijence na prirodnom materijalu i ukrašavali ih zanimljivim detaljima kao što su češeri, grančice bora, razne figurice, trake i sl.

Također, kroz razgovor s gospođom Dasović, učenici su ponovili zašto je šuma važna za naš život, koje vrijednosti nam daje, kao i koje biljke i životinje krije u sebi.

Napravljene adventske vijence učenici su ponijeli svojim kućama, stoga ne sumnjamo da će lijepo ukrasiti božićni stol i obradovati roditelje.

Pripremila: Sanja Dasović Sokolić