Mozaici OŠ Karlobag

Autor: Anamarija Antić, 2. 12. 2014.

Naša se škola ponosi kamenim mozaicima izrađenim u likovnim radionicama tijekom ljetnih mjeseci koji su rad akademskih slikara i učenika naše škole.

Ako posjetite OŠ Karlobag već na samom ulazu ćete primijetiti podni mozaik – ribu. A opstale možete pogledati na pročelju zgrade škole ugrađene u zazidane prozore koji nisu bili u uporabi, a sada su dobili novi ljepši izgled.

Naime OŠ Karlobag posebna je upravo po tim mozaicima koji su nastali kroz višegodišnji rad Udruge „Otvoreni atelier“ i ljetne likovne radionice mozaika u koje su bila uključena djeca škole i djeca koja su se zatekla na ljetovanju u Karlobagu.

Izradu mozaika vodio je akademski slikar gospodin Sergije Mihić sa suradnicima Marinom Mihić, učiteljicom iz OŠ Karlobag Vericom Jelinić, učiteljem RN iz Gospića Danijelom Čorićem, te studenticom nastavničkih studija u Gospiću Ivanom Rukavina.

Mozaici na školi predstavljaju: logo eko škole, mozaik Šime Starčevića te mozaik glagoljice koji su kroz povijest i sadašnjost odraz života i rada u školi i mjesta.

Pripremila: Verica Jelinić