Dani otvorenih vrata gospićke vojarne

Autor: Anamarija Antić, 30. 10. 2014.

Učenici naše škole posjetili su jučer vojarnu „Eugen Kvaternik“ u Gospiću koja je povodom Dana otvorenih vrata ugostila mnoge učenike i studente sa područja Ličko-senjske županije.

Udruga ratnih veterana 9. gardijske brigade je povodom obilježavanja 22. obljetnice ustrojavanja 9. gardijske brigade „Vukovi“ organizirala Dan otvorenih vrata u gospićkoj vojarni.

Kroz svojevrsni sat povijesti učenici su slušali o Domovinskom ratu, posjetili su Spomen sobu poginulih i umrlih pripadnika brigade, te kapelicu Sv. Franje Asiškog. Također su imali priliku vidjeti razno naoružanje, borbena vozila, protuoklopno naoružanje, ali i prostor vojarne  u kojem vojnici obavljaju svoje svakodnevne obveze i prolaze obuku.