Europski dan jezika

Autor: Anamarija Antić, 29. 9. 2014.

Učenici viših razreda, sa svojim učiteljicama engleskog, njemačkog i hrvatskog jezika, na prigodan su način obilježili Europski dan jezika koji se održava 26. rujna.

Izradom plakata, kojemu je prethodio samostalan istraživački rad, koji je obuhvatio pronalazak zastave zadane zemlje, fotografije tradicionalnog jela te natpisa „Dobrodošili“ i „Dobar tek“, učenici su upoznali dašak kulture zemlje koju su istraživali.

Uz popularne europske zemlje, poput Njemačke, Velike Britanije, Francuske, Italije itd., našle su se i zemlje poput Rusije i Makedonije koje su učenicima bile poseban izazov zbog pisma kojim se koriste.

Plakat je obuhvatio ukupno 15 zemalja, a učenici su na ovaj način naučili nešto novo te pokazali kako se učiti može na zabavan i drugačiji način.

Pripremila: Sanja Dasović Sokolić