Dan sigurnijeg interneta 2021.

Autor: Ana-Maria Devčić, 9. 2. 2021.

Već tradicionalno, 18. godinu zaredom udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta, kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Preko 170 zemalja diljem svijeta, članica udruženja Insafe/INHOPE, svakog drugog utorka u veljači, udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o izazovima u korištenju online tehnologija i važnosti zaštite djece i mladih na internetu. Od 2015. godine Hrvatsku u ovom važnom međunarodnom udruženju predstavlja Centar za nestalu i zlostavljanu djecu.

Povodom obilježavanja međunarodnog Dana Sigurnijeg Interneta 2021, Centar za nestalu i zlostavljanu djecu, sa svojim partnerima i suradnicima, već sedmu godinu zaredom organizira razne aktivnosti za djecu i mlade, ali i za roditelje te stručnjake.

Ove godine, Dan sigurnijeg interneta obilježili smo 09. veljače 2021. godine kroz predavanja i radionice za učenike.

Edukativne i promotivne materijale za djecu, mlade, učitelje i roditelje možete naći na: