POČETAK ŠKOLSKE GODINE

Autor: Ana-Maria Devčić, 2. 9. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

nastava počinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine.

Biti će ovo godina puna izazova, ali ćemo ih zajedničkim snagama savladati i našim učenicima osigurati ugodan i siguran boravak u školi.

Učenici razredne nastave dolaze u školu od 7:50 – 8:00, dok učenici predmetne nastave od 8:00 – 8:10. Svi učenici dolaze u svoje razrede po rasporedu učionica:

1./3. razred – kod učiteljice Višnje,

2./4. razred – kod učiteljice Verice,

5. razred – u učionicu engleskog jezika,

6. razred – u učionicu matematike,

7. razred – u učionicu hrvatskog jezika,

8. razred – u učionicu povijesti.

Učenici se ne smiju zadržavati na hodnicima, već po dolasku ući u svoj razred.

Roditelji učenika prvog razreda mogu doći u pratnji roditelja ( po jedan roditelj).

Roditeljski sastanci za sve razredne odjele biti će organizirani u prvom tjednu nastave, o čemu ćete biti pravovremeno obavješteni od strane razrednika.

Molimo  učenike da ponesu školske torbe jer ih u školi čekaju njihovi udžbenici i zaštitne maske koje je za sve učenike kupila Općina Karlobag.

Nastava neće biti kabinetska, već će biti učionička. Naša škola kreće po modelu A, a s vremenom ćemo vidjeti razvoj situacije i eventualnu promjenu modela.

Od utorka počinje nastava s ostalim učiteljima  i prehranom u školskoj kuhinji.

Učenici razredne nastave ulazit će u školu od 7:50 – 8:00 sati a  učenici predmetne nastave četvrtih razreda ulazit će od 8.00  8:10 sati. Napominjemo da je bitno striktno pridržavanje navedenih termina.

Prijevoz učenika organiziran je po redovitom rasporedu.

Roditelji ne ulaze u školu.

O terminima i načinu izvođenja informativnih razgovora s učiteljima bit ćete naknadno obaviješteni.

Obaveza roditelja je  da djeci izmjere temperaturu svako jutro, upišu u bilježnicu koja služi za vođenje evidencije mjerenja, ukažu  im na važnost pridržavanja epidemioloških mjera te nas kontaktiraju ukoliko je potrebno.

Učenici predmetne nastave mogu prije škole i sami izmjeriti temperaturu.

Ujedno vas molimo da se upoznate s dokumentom: „ Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid-19. vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021.“, a iste su istaknute na web stranici škole.

Vjerujemo da ćemo zajedničkim trudom i uz pridržavanje preporučenih epidemioloških mjera omogućit našim učenicima što sigurnije, uspješnije i sretnije školovanje.