Dan hrvatske glagoljice

Autor: Danijel Gregov, 22. 2. 2019.

Učenici šestoga razreda OŠ Karlobag na prigodan su način obilježili Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva koji se obilježava 22. veljače prema naputku Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje. Upravo na taj datum je davne 1483. godine tiskan Misal po zakonu rimskoga dvora, prva hrvatska tiskana knjiga.

Učenici su, u spomen na ovo važno hrvatsko povijesno pismo skupili oblutke te glagoljicom pisali po njima imena svojih prijatelja, ukućana i svoja osobna izrađujući na taj način  suvenire i prisjećajući se kako je to izgledalo nekad kada je ovo  pismo bilo jedno od tri važna povijesna pitanja.