Posjet kazališnoj predstavi i vojarni u Gospiću

Autor: Danijel Gregov, 7. 12. 2017.

Povodom djeci omiljenog blagdana svetog Nikole naši su učenici u dvorani kina "Korzo"  gledali vrckavu i poučnu kazališnu predstavu "Iznenađenje svetog Nikole" u produkciji kazališta "Smješko". Nakon predstave posjetili su vojarnu "Eugen Kvaternik" te uz stručno vodstvo na prigodno postavljenoj izložbi doznali sve o 25 godina postojanja 9. gardijske brigade "Vukovi". U nastavku posjeta vojarni učenici su razgledali vojnu kapelu, spomen-obilježje s križem, izložbeni top i tenk iz doba Domovinskog rata, binu i prostor za postrojavanje vojnika te dva najsuvremenija borbena oklopna vozila pješaštva, koji su izazvali pravu senzaciju pošto su učenici mogli sami ulaziti u njih te ih proučavati izbliza. Djelatnici vojarne istakli su se svojom ljubaznošću i susretljivošću, zbog čega će naši učenici i djelatnici zasigurno jako dugo pamtiti naš susret. Više u foto-galeriji.