Dan kravate

Autor: Danijel Gregov, 19. 10. 2017.

I ove smo godine u velikom stilu obilježili dan posvećen jednom od amblematskih simbola naše domovine - kravati. Jedan od izvora našeg ponosa na međunarodnoj pozornici zaslužio je barem jedan čitav nastavni dan posvećen njemu. Učenici su tako učili o izradi i obliku kravate, ni manje ni više nego o sedamnaest načina njezina vezivanja, potom strane izraze te razne priče i pustolovine što ih je u svom postojanju ona doživjela. To su učili kroz predavanja, prezentacije, pano,  na računalima i školskim pločama te aktivnost vlastitih ruku. Šarenilo boja i oblika koje mogu imati kravate najbolje su pokazali sami učenici i djelatnici škole došavši svatko okićen svojom. Više u foto-galeriji.