Posjet ZOO-u i Aquatiki

Autor: Danijel Gregov, 10. 6. 2017.

Učenici i razrednici naše škole proveli su jedan izvrstan i pustolovan dan posjetivši Zoološki vrt u Zagrebu te nov i suvremen slatkovodan akvarij "Aquatika" u Karlovcu. U ozračju parka Maksimir, u ZOO-u učenici su razgledavali brojne i egzotične vrste životinja, od zmija, papiga i pataka do majmuna, zebri i lavova, uživajući u prekrasnom vremenu te zajedničkom druženju. Na povratku su učenici posjetili "Aquatiku", po mnogočemu neobičan i inovativan slatkovodni akvarij,  prepoznavajući vrste vodotokova i vegetacija, razgledavajući različite ribe - one endemične, ugrožene, invazivne ili pak impresivne i reprezenatativne riblje vrste. Akvarij je prožet porukama zaštite rijeka, biljnih i životinjskih vrsta, bioraznolikosti te odgovornom odnosu ljudi prema prirodi. Čitav izlet je protekao u odličnom raspoloženju i druženju, sa jedinim žaljenjem što su umor i sunce koje zalazi morali privesti izlet kraju. Više u foto-galeriji.