Obilježen Svjetski dan Crvenog križa i Tjedan Crvenog križa

Autor: Danijel Gregov, 11. 5. 2017.

Dan 8. svibnja, rođendan osnivača pokreta Crvenog križa Henryja Dunanta, uzet je kao datum na koji se svake godine između ostaloga prigodnim i promotivnim aktivnostima nastoji upoznati širu javnost sa značenjem, vrstama i opsegom djelatnosti koje ustanove Crvenog križa provode. Tako su se i naši učenici članovi podmlatka Hrvatskog Crvenog križa Gradskog društva Gospić izradom prigodnog plakata uključili u obilježavanje Svjetskog dana Crvenog križa te Tjedna Crvenog križa. U svrhu informiranja ostalih učenika, njihovih roditelja te svih drugih ljudi koji posjete našu školu, izradili su plakat na kojem su ukratko predstavili povijest čitavog pokreta, temeljna načela te letke koji prikazuju neke od najznačajnijih djelatnosti koje provodi Hrvatski Crveni križ. Više u foto-galeriji.