Europski dan jezika

Autor: Anamarija Antić, 24. 9. 2015.

U našoj su školi danas učenici od 5. do 8. razreda sa svojim učiteljicama hrvatskog, engleskog i njemačkog jezika obilježili Europski dan jezika.

Vijeće Europe proglasilo je Europski dan jezika koji se slavi 26. rujna svake godine. Opći ciljevi Europskog dana jezika su:

• upozoriti javnost na važnost učenja jezika
  • promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe
  • poticati cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje

Budući da se u našoj školi uz hrvatski uče i engleski i njemački jezik, odlučili smo istražiti kako izgleda tipičan hrvatski, engleski i njemački doručak. Stoga smo prvi nastavni sat proveli u školskoj kuhinji pripremajući i kušajući hrvatski, njemački i engleski doručak.

Učenici su sa zadovoljstvom jeli engleski bacon and eggs, njemački Bratwurst kao i hrvatski maslac i marmeladu.